Gabi Lešinský

Slovenský kras - krajina srdca

Sobota o 18:30-19:30 — Sála č. 1

O prednáške

Prednášať budem o Slovenskom krase, o jeho histórii od najstarších čias podnes, o ľuďoch z Krasu za ostatných 50 000 rokov aj o ich príbehoch, o fyzickej krajine i jej zvláštnostiach a o tom ako ju prežívam, lebo je to predovšetkým krajina môjho srdca.

Gabi Lešinský

Som Košičan. Mám 53 rokov. Od 15-tich rokov som sa zaoberal obojživelníkmi, plazmi a mokraďami na juhovýchodnom Slovensku. Ako jaskyniar žijem už 33 rokov, a ako jaskyniar pracujem v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva podnes, teda 26 rokov.
V krasovom teréne som odrobil takmer 8000 pracovných akcií. Považujem sa za kopáča a za znalca Slovenského krasu. Expedične som pôsobil v Juhoafrickej republike kvôli žralokom, na Kryme ako jaskyniar, v Číne a Uzbekistane s paleontológmi kvôli dinosaurom.

V rámci aktivity Krížom-krasom sa venujem milovníkom krasovej krajiny ako sprievodca. Mám bohatý archív, veľa píšem i tvorím.
Doma sa cítim od Tornale po Beňatinú a od hranice s Maďarskom po hranicu s Poľskom. V tomto priestore chcem žiť a tvoriť až do konca života.

Na začiatok stránky