Petra Sara Pavitra a Zdeněk Tyller

Offroad Camperom po stopách tajomstiev krajiny

Sobota o 15:00-16:00 — Sála č. 1

O prednáške

Balkán a Rumunsko s deťmi ekológa a terapeutky

Cestujú terénnym špeciálne upraveným autom značky Hilux s rozkladacím Czech Kerouac Camperom na korbe po krajine tak vysoko a tak hlboko, koľko ich terén a povolenia púšťajú. Začali takto objavovať spolu ako rodina svet len pred niečo vyše dvoma rokmi, no tak veľmi ich to inšpiruje, že plány sú veľké! Deti boli ešte nedávno príliš malé (4 a 6 r.) ale tento rok už zvládli prejsť čosi vyše 10km. Ich cesty sú vždy cestami poznávacími a vzdelávacími. Vďaka Petrinej osobnosti a jej ladeniu vždy i tak trochu duchovnými…Takže na pozadí putovaním krajinou putuje vždy celá rodina i tou krajinou vnútornou. Deti sa učia o prírodných súvislostiach, biodiverzite, vzťahoch v krajine i ich samých s divočinou. Učia sa stále viac a viac fungovať v prirodzenom prostredí, dozvedajú sa od svojho otca, ktorý často vedie rôzne environmentálne kurzy o prírode a jej tajomstvách. A cez svoju mamu sa učia súvislostiam a spojení medzi krajinou a vnútorným svetom, medzi telom krajiny a ľudským svetom.

Petra Sara Pavitra a Zdeněk Tyller

Petra Sara Pavitra
Je terapeutka, lektorka, naturopatka, milovníčka prírody a divočiny neposlednom rade i matka dvoch krásnych bytostí. Už viac ako desaťročie pracuje so skupinami i jednotlivcami, vedie pravidelné kurzy, semináre, pobyty, retreaty i púte do rôznych kútov sveta. Vo svojej praxi využívam jogovú terapiu, aku-jogu, akupresúru, pránickú liečbu, naturopatiu, tantru ako systém prastarého šamanizmu Indie, byliny, masáže, rituálne a šamanské techniky. Prinavracanie k spätosti s Matkou Zemou, jej živlami a ich odrazom v nás a bezprostrednú blízkosť jej lona používa ako prostriedky k prinavráteniu rovnováhy fyzického, duševného, emočného a duchovného tela.
Zdeněk Tyller
Zanietený ornitológ, dušou ochranár, terénny zoólog. Cestovateľ a obdivovateľ prírody. Odmalička sa túla krajinou. Pri výpravách za vtákmi precestoval väčšiu časť Európy, Mongolska, Latinskej Ameriky, severozápad Kanady a Aljašku. Kým si založil rodinu cestoval sám, pozorovaím divokej prírody vnímal environmentálne problémy a zameriaval sa na život ľudí v krajine. Aktuálne sa venuje ochrane vtákov, sledovaním a krúžkovaním chránených druhov a tiež veľkých šeliem hôavne v oblasti Kysúc a Javorníkov. Aby v cestovaní mohol pokračovať i s rodinou, zakúpil pick up s obytnou nádstavbou, ktorá rodine umožňuje dostať sa i na menej dostupné miesta a ukazovať deťom kúzla prírody.

Na začiatok stránky