Tomáš Šmátrala

Dobrovoľníkom na Sumatre

Sobota o 21:00 22:00 — Sála č. 1

O prednáške

  • Rozprávanie o dobrovoľníctve v tropických daždových pralesoch na Sumatre a o čistení pláží priľahlých ostrovov v Indonézii.
  • Pomoc pri ničení pytliackych pascí a ochrane ohrozených druhov zvierat ako sú tigre,slony a orangutani sumatriansky.
  • Život meniaca skúsenosť,človek si až tam uvedomí,ako málo naozaj potrebuje k životu a pripomenie si skutočné hodnoty,akými sú zachovanie pôvodnej prírody a divokých zvierat.
  • Večerné zaspávanie pri hmyzích symfóniach a ranné prebúdzanie sa za zvukov pralesného vtáctva a opíc,pitná voda v riekach, žiadna zbytočná elektronika, to všetko môžete zažiť aj vy, príďte sa dozvedieť viac.

Tomáš Šmátrala

Som členom Organizácie Prales deťom, ktorá vybudovala rezerváciu Green Life v pralese na Sumatre o veľkosti 175 hektárov. Pravidelným hliadkovaním, rozmiestňovaním fotopascí a odstraňovaním tých pytliackych chránime miestny dažďový prales a ich obyvateľov. Okrem toho čistíme miestne pláže a pobrežie od odpadu a vyučujeme deti v miestnom vzdelávacom centre, ktoré sme vybudovali. Osvetu o potrebe ochraňovať planétu však šírim aj na Slovensku. Organizujem prednášky, navštevujem školy a vediem mladých Slovákov a Slovenky k pochopeniu dôležitosti divokej prírody. K tomu všetkému ma vedie skutočná láska k zvieratám a prírode v tej najčistejšej forme, to znamená bez zajatia a sebeckej potreby vlastniť tieto slobodné bytosti.

Na začiatok stránky